Guillemot o Kinectcie i PlayStation Move
Dodane przez Paul dnia Październik 23 2010 12:58:39
Prezes Ubisoftu, Yves Guillemot wypowiedział się ostatnio na temat dwóch nowych urządzeń w których to zarówno Microsoft jak i Sony pokładają wielkie nadzieje. Mowa tu oczywiście o Kinectcie (KLIK!) oraz PlayStation Move (KLIK!).

Na pytanie, który sprzęt jego zdaniem uzyska przewagę na rynku odpowiedział:

"Myślę, że bardzo interesujące będzie zobaczyć, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych i Europie. Nie chcę w tym momencie mówić kto wygra tę wojnę, ale sądzę, że każde terytorium będzie miało swojego zwycięzcę."


Trudno nie zgodzić się z jego słowami. Jak wiemy w Stanach MS ma bardzo mocny grunt, gorzej za to w przypadku Europy. Jeśli za to chodzi o Sony to w przypadku japońskiego giganta jest dokładnie odwrotnie.

Ponadto Guillemot uważa, że Ubisoft powinien inwestować własne środki w kontrolery ruchu ponieważ jest to bardzo długoterminowy interes.

"To nie jest tylko inwestycja na tę generację konsol - to budowanie fundamentów pod następną. Nie mam wątpliwości, że kolejne konsole z urzędu będą pozwalały na skorzystanie ze wszystkich tych czujników ruchu, a to z kolei pozwoli celować nam w jeszcze większy target."

Splinter Cell sterowany ruchem? Kto wie, może doczekamy się takiej rewelacji już niedługo. Pytanie tylko czy w przypadku przygód Fishera takie rozwiązanie należycie by się sprawdziło.

Źródło: ppe.pl