DeviantART: Przegląd prac o tematyce Splinter Cell
Dodane przez Paul dnia Luty 05 2009 18:19:07


Ostatnio przeglądając DeviantART natknąłem się na bardzo ciekawą pracę o tematyce Splinter Cell. W związku z tym pomyślałem, że dobrym pomysłem było by zorganizowanie małego przeglądu fanowskich prac dotyczących SC. Jako, że DeviantART to największy i najpopularniejszy serwis społecznościowy zrzeszający artystów wybór padł właśnie na niego.

Przegląd splinterowych prac czas zacząć.

Na pierwszy ogień idzie ta praca:


splinter cell by ~nefar007 on deviantART


To co od razu zwróciło w niej moją uwagę to kapitalna kolorystka. Poza tym świetne cieniowanie oraz wyraz twarzy Fishera pokazujący jak ze skupieniem patrzy na to co czeka go na dole. Niezwykle klimatyczny rysunek, brawa dla autora.

Żeby w prostszy sposób wyrazić opinię na temat kolejnych artów pozwolę sobie oceniać je w skali 1-10, oczywiście ocena jest czysto subiektywna.

Ocena: 9/10
Splinter Cell by ~CapitaineDub on deviantART


Niezwykle klimatyczny art ukazujący Fishera przyglądającego się swoim przyszłym ofiarom. Sądząc po sposobie ich przedstawienia wiedzą już, że Fisher jest w okolicy. Padający deszcz tylko dodaje uroku całości. Niestety nie do końca podoba mi się sposób w jaki został narysowany Sam, wydaje mi się trochę zbyt muskularny, ma to swoje odbicie w ocenie.

Ocena: 8/10
Splinter Cell Fan Art by ~TheAquaticApe on deviantART


Powyższy art pokazuje jak może skończyć się spotkanie Szpiega z Mercem (SC: Pandora Tomorrow). Efektu całości dodaje technika jaką obrazek został wykonany. Właśnie oryginalność to najsilniejsza strona tej pracy. Oprócz tego autor dobrze oddał wrażenie ruchu postaci. Farby nadały temu artowi bardzo ciekawy wyraz jednak taki efekt nie każdemu może przypaść do gustu.

Ocena: 8,5/10
Splinter Cell female agent by =M1keN on deviantART


Hm, i co ja mogę powiedzieć na temat tej pracy? No cóż na pewno można powiedzieć, że jej autor miał bardzo ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie gry i wprowadzenie do niej bardzo dobrze "wyposażonej" żeńskiej agentki. Mnie osobiście zastawia czy jej solidne wyposażenie nie przeszkadzało by jej podczas wypełniania misji ;) Ale to są szczegóły. Pomijając to rysunek wyróżnia świetne cieniowanie i seksowny charakter. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie ocenić te pracy w skali 1-10.

Ocena: ---
Sam Fisher by ~Sebasnake on deviantART


Genialny art, do tego wykonany tradycyjnymi metodami. Bardzo podoba mi się to, że autor zachował odpowiednie proporcje w sylwetce Fishera. Dzięki temu wygląda on niezwykle autentycznie. Styl tego rysunku bardzo przypomina mi arty z Metal Gear Solid 2 ale to absolutnie nie jest wada. W mojej opinii to jedna z najlepszych prac przedstawiających Fishera jakie można znaleźć na DeviantART.

Ocena: 9,5/10
Splinter Cell Sam Fisher by ~Valadrel on deviantART


Ten art to takie małe dzieło sztuki. Mamy tu wszystko perfekcyjnie oddaną sylwetkę Fishera, rewelacyjne cieniowanie, a do tego fantastycznie oddany efekt deszczu. Kiedy dokładniej się przyjrzymy można zobaczyć jak krople deszczu zachowują się po spotkaniu z kombinezonem Fishera. Przywiązanie autora do szczegółów robi wrażenie. Ba, z tej pracy wręcz bije klimat Spliner Cell'a. Ta praca to mój osobisty faworyt.

Ocena: 10/10