UbiDays08 Relacja
Dodane przez Jerry2k dnia Maj 29 2008 17:16:48

Konferencja zaczęła się od krótkiego intra, pokazującego wszystkie ważne produkcje Ubisoftu.

Na pierwszy ogień poszedł nowy FarCry. Twórcy zaprezentowali trailer, a następnie demo gdzie mogliśmy zobaczy między innymi lot na lotni, różnej maści zwierzęta i atak na wioskę. Co ciekawe i trochę zaskakujące demo będzie dostępne już niebawem na PC, Xbox 360 oraz PS3.
Następnie pokazano nową część Prince od Persia. Tym razem twórcy zaprezentowali krótki trailer pokazujący głównie walkę - szybką i efektywną. Nowy PoP zostanie zrobiony na silniku AC i jak mówią twórcy będzie to zupełnie inna gra niż trylogia piasków czasu. Czy uda się powtórzyć sukces piaskowej trylogii trudno powiedzieć. Jedno jest pewne gra już teraz robi wrażenie. Nie zabrakło też poczucia humoru, w gameplay'u nowego Rayman'a, gdzie można było zobaczyć bardzo ciekawą i śmieszną mini grę (Wii) w której steruje się całym ciałem, a także grę która przypominała quiz taneczny.Brothers In Arms: Hells Highway to już nie ta sama gra wojenna mimo to nadal opowiadają losy żołnierzy z czasów II Wojny Światowej. W tym roku twórcy postanowili jednak zmienić założenie gry i dodać kilka nowych pomysłów znanych choćby z Medal of Honor: Airbone ( produkcja EA). Jak mówią twórcy: "Chcemy żeby gracz wczuł się w role jednego z żołnierzy".
Następnie pojawiła się ekipa twórców gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego. Pokazali oni nowa grę na licencji Clancy'ego: End War. Jest to gra strategiczna i to bardzo innowacyjna, bo można sterować w niej samym głosem co wydaje się być ciekawym rozwiązaniem technicznym.Następną grą był H.A.W.X - symulator lotniczy o którym już wspominaliśmy na naszej stronie. Fabuła ma miejsce równolegle do tej znanej z GRAW'a , co ciekawe gra będzie posiadać bardzo rozbudowany tryb multiplayer. W grze doświadczymy dużej liczby maszyn, do dyspozycji zostanie oddane nam aż 50 różnych samolotów.Kolejna gra - Soul Calibur IV to znowuż inna niż do tej pory gra prezentowana przez Ubi. Rozgłos zdobyła poprzednia część, wydana jeszcze na starsze konsole. Była niesamowicie grywalna, klimatyczna oraz zawierała elementy strategii co tak odróżniało ją od innych bezmyślnych rbijatykr1;. Miejmy nadzieję, że ten sukces się powtórzy w końcu jak powiedziano: "To dopiero początek next-genowego gamingu".
A co wprowadza trailer? Na razie mamy tylko przedstawiony silnik graficzny gry, szkoda że prezentuje się on gorzej niż w Tekkenie 5. Ale spokojnie, stary dobry Soul na pewno powróci.Następną grą zaprezentowaną na UbiDays to gra czysto sportowa. Zaskoczenie? Shaun White Snowboarding to prawdziwa rewolucja od czasów wielkiego SSX3 na konsole starszej generacji. Gra posiada zmodyfikowany silnik z Assasin's Creed i sygnowana jest nazwiskiem najlepszego na świecie snowboardera - Shauna White'a, wielokrotnego zwycięzcy X-Games. Dodatkowy smaczek dla fanów? Shaun ma być grywalną postacią.Z ciekawszy rzeczy warto wymienić również zabawny trailer Beyond Good & Evil 2 i grę wyłącznie na konsolki Nintendo (DS i Wii) – mowa tu o Pets, gra ta przypomina Simsy tyle, że z udziałem zwierzaków.Podsumowując, tegoroczne UbiDays wypadły pomyślne. Postarano się udostępnić imprezę dla jak największej publiczności (konferencja na żywo przez internet), co okazało się strzałem w dziesiątkę. Poza tym mieliśmy dużo humoru i luźne podejście organizatorów co spowodowały iż tego roczne UbiDays wypadły lepiej niż zeszłoroczne. Czego brakowało? Dla nas, fanów Sama jakichkolwiek informacji o nowej odsłonie przygód Fishera. Miejmy jednak nadzieję, że w niedługim czasie Ubisoft przekaże nam nowe informacje.


Dla SCC: Jerry2k & DZs7


Dla wszystkich zainteresowanych, wszystkie trailery pokazane na UbiDays są dostępne pod tym linkiem.