Włamywanie
Dodane przez Paul dnia Kwiecień 15 2007 19:46:31
W każdej odsłonie Splinter Cell spotykamy się z kilkoma opcjami włamań. Jeśli chodzi o otwieranie zamkniętych drzwi mamy kilka możliwości:

-Bash Door

Czyli po prostu swojskie wywarzenie, najprostsza i zarazem najbardziej hałaśliwa metoda. Najlepiej unikać takiego sposobu otwierania drzwi. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy za drzwiami znajduje się strażnik, w takim przypadku możemy go powalić energicznie otworzonymi drzwiami.


-Pick Lock

Czyli otwieranie drzwi za pomocą wytrycha. Jest to bardzo dyskretna metoda jednak również dość czasochłonna. Jeśli w pobliżu znajdują się strażnicy możemy nie zdążyć otworzyć drzwi, i wywołać niechciany alarm.
Z zabawą z wytrychem powiązana jest prosta mini-gra; należy kręcić wytrychem we wszystkich możliwych kierunkach, aż do charakterystycznego cyknięcia. Po nim oglądamy animację zmiany "ząbka' i powtarzamy czynność, aż do otwarcia zamka. Dodam, że to jedna z najprzyjemniejszych mini-gier w serii.
W grze natkniemy się także na wariację standardowego wytrych, wytrych telemetryczny (Bank w CT). Kiedy zdaży się sytuacja w której jednocześnie trzeba otworzyć dwa zamki ten gadżet staje się nieoceniony. Posługujemy się nim identycznie jak w przypadku standardowego wytrych z tą jedenk różnicą, że po każdym przesniuęciu zębatki (cyknięcie) zamka musimy chwilę odczekać aż zielona lampka przestanie migać, a czerwona zmieni kolor na zielony. Jeśli nie poczekamy musimy zaczynać otwieranie od początku.-Break Lock

Czyli wyłamanie zamku za pomocą noża. Jest to swoista alternatywa między wywarzeniem drzwi, a otwieraniem wytrychem. Ten sposób generuje co prawda hałas ale jest on znacznie mniejszy niż przy opcji Bash Door. Jeśli chcemy szybko i w miarę cicho otworzyć drzwi to ta opcja jest wręcz idealna.

Należy wspomnieć jeszcze o jednym zagadnieniu dotyczącym drzwi, otóż w pewnych miejscach gry możesz natknąć się na specjalne drzwi chronione 4 cyfrowym kodem dostępu. Jak zdobyć tenże kod? Najczęściej mają go strażnicy (wystarczy przesłuchać delikwenta), szukany kod może znajdować się także pamięci któregoś komputera. Jeśli nie chce nam się szukać kodu można także spróbować zahakować drzwi (opcja Hack Keypad). Kiedy już poznany kod nie musimy go nigdzie zapisywać czy nawet zapamiętywać. Po podejściu do drzwi na dole ekranu kod który z takim trudem zdobyliśmy ukaże się sam. Naprawdę świetny patent.